چه طور در سفرهای کاری از زمان بهتر استفاده کنیم

سفرهای کاری اغلب یعنی در انتظار جلسه و قرار ملاقات های یکنواخت کاری و تماس های مهم شغلی و آلارم موبایل برای سر وقت رسیدن به شرکت همکار. اما بر خلاف دفتر کار خود که شما را تمام مدت در بند خود نگه داشته است، در سفرهای کاری شما در هتلی اقامت دارید که وقت مرده زیادی به ارمغان می آورد. تحقیقات نشان داده است که 65% کسانی که برای کار سفر می کنند خود را از نظر زمانی آزادتر می بینند. پس باید این هنر را داشته باشیم که بهترین بهره را از زمان در سفرهای کاری ببریم. سفرت چند راه برای شما دارد.

شما به شهری که قبلا ندیده اید سفر می کنید و زمان محدودی دارید که در آن خوب گردش کنید. به جای این که اطراف فرودگاه بمانید یا روی تخت خود در هتل دراز بکشید و منتظر زمان رفتن باشید، می توانید برای گردش به شهر مقصد خود سری بزنید و در حال و هوای آن قرار بگیرید. در ادامه سفرت شما را با تجربه حرفه ای هایی که بخوبی بلدند از زمان های کوتاه در سفرکاری بهترین استفاده را بکنند، آشنا می سازد.
چندی پیش سایت booking.com آماری را ارائه داد که نشان می داد 47% از کسانی که برای کار سفر رفته اند یک ساعت اول رسیدن خود را به استراحت در اتاق هتل به سر می کنند. در صورتی که با دانستن چند ترفند می توانند خاطرات خوبی ظرف یک ساعت برای خود به یادگار ببرند. 

تفریح در سفرکاری

اگر تنها یک ساعت در سفرکاری خود زمان داشتید؛

در این شرایط حتما با پای پیاده گشت خود را آغاز کنید و وقت خود را در اتومبیل و مسیرهای شهری تلف نکنید. با کنار گذاشتن نقشه و گوشی موبایل حواس خود را بیشتر با محیط شهر درگیر کنید و از آن لذت ببرید. شهرها همیشه پر هسستند از نوازندگان خیابانی و هنرمندانی که زیر پل ها و گوشه کنار خیابان ها در حال اجرا هستند و دست فروشانی که چیزهای با مزه ای می فروشند. بعد از آن به نقاط مرتفع شهر بروید حتما در آنجا کافه هایی هستند که بتوان نشست و تمام شهر و فعالیت های آن را از بالا تماشا کرد. 

تور رایگان در شهرهای اروپایی

اگر تنها یک عصر از سفرکاری خود زمان داشتید؛

یک برنامه گشت عصرگاهی به خوبی به شما حال و هوای شهر و موقعیت جغرافیایی آن را نشان می دهد. بسیار از شهرها مانند شهرهای اروپایی بسیار منسجم هستند به این معنی که با فاصله ای کم و در فرصتی کوتاه به بسیاری از جاذبه های گردشگری شهر دست پیدا خواهید کرد. یک راه مناسب پیدا کردن یک تور پیاده روی دسته جمعی است که در بسیاری از شهرهای گردشگرپذیر به راحتی قابل یافتن است. این تورها که اغلب رایگان هم هستند شما را با بهترین های شهر آشنا می کنند. خوب با رشد شبکه های اجتماعی یکی از راه ها این است که سری به اینستاگرام بزنید و از روی تگ هایی که برای شهر مقصد شما زده اند برنامه خود را مشخص کنید. در اینستاگرام تمام نمایشگاه ها، رستوران ها و اماکن دیدنی را می تواند به سرعت بیابید.

سفرکاری و گردش در شهر

اگر شهر به آب دسترسی دارد حتما به سمت آب حرکت کنید. رودخانه ها و دریاچه ها تورهای کروز جذابی برای مسافران و گردشگران آماده کرده اند. وجود آب و تفریحات آبی خاطرات شیرینی را برای شما خواهد ساخت. به گفته یک گردشگر آلمانی حضور آب سرعت طی شدن زمان را کند می کند و آرامش خاصی به سفر شما می دهد. 
خرید کردن که همیشه شیرین بوده چه برسد به زمانی که در سفر کاری باشیم و برای استفاده از یک عصر بلاتکلیف به یک مرکز خرید با کلی سوغاتی سر بزنیم و کمی پول خرج کنیم. 
برای این که عصر برنامه ریزی شده ای داشته باشید به چند اپلیکیشن معتبر رجوع کنید و برنامه گشت خود را از روی آن بچینید. 
اگر می خواهید در دام هایی که برای گردشگران چیده اند نیافتید به سمت موسیقی حرکت کنید و یک تور موسیقی برای خود بیابید. موسیقی هم مانند معماری های تاریخی هویت و فرهنگ شهر مقصد را به شما به خوبی نشان می دهد. 
راه دیگر و ساده تر این است که بدون هیچ برنامه خاصی سوار اتوبوس یا مترو شوید و با تماشای آنچه از پنجره ها دیده می شود و مردمی که در حال زندگی هستند بهترین اطلاعات را از فضای شهر به دست بیاورید. 

روش درست سفرهای کاری

اگر برای کار به شهری رفته اید که زیاد به آنجا سفر می کنید؛

برای بهره بیشتر برنامه ها، جشنواره ها و رویدادهای نزدیک به تاریخ سفر خود را از روی اینترنت بررسی کنید. با این کار در قلب شهر مقصد خود جای گرفته اید تا هر چه اتفاق می افتد را از نزدیک تماشا کنید. برای این کار پیشنهاد می شود به Sofar Sounds هم سری بزنید.

اگر اینقدر حرفه ای و با حوصله نیستید بهترین کار این است که به محض مشخص شدن جزئیات سفرتان یک راهنمای گردشگری محلی بیابید و تمام برنامه خود را به او بسپارید. یک راهنما برای تمام روز شما برنامه ریزی می کند و از فرودگاه تا شهر و برعکس همراه شما خواهد بود و تمام جاذبه های شهر را به شما نشان خواهد داد و داستانهایی سرگرم کننده از تاریخچه مکان های متفاوت بازگو خواهند کرد. 

چطور از سفرکاری بیشتر استفاده کنیم

هر چند که انتظاری نیست که بتوان در مدت 24 ساعت تمام هویت شهر را از نزدیک دید، اما با برنامه ای منظم و مشخص می توان برنامه ریزی خوبی کرد. کاربردی و منطقی فکر کنید خوب به نقشه جایی که هستید نگاه کنید و تنها 1 یا 2 فعالیت گردشگری را انتخاب کند به شکلی تنها 10 دقیقه با شما فاصله داشته باشند.
در نظر بگیرید که این گردش تنها قرار است فضای شما را عوض کند و در نهایت تور تمام کمالی به شمار نمی آید. اما هیچ گاه به این فکر نکیند که به جای گردش در اتاق هتل بمانید. حالا سفرت را برا ی آغاز هر نوع فعالیت گردشگری از یاد نبرید. 

محبوب ترین ها

تعطیلات سفارت چین در تهران
بهترین لباسی که در پرواز می توانیم بپوشیم
سفرهای کاری و تاثیرات آن روی بدن ما
چه طور در سفرهای کاری از زمان بهتر استفاده کنیم
مخالفت دیگران را در مورد سفرهایمان نادیده بگیریم

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین قیمت‌ها ، پیشنهادها ، تورها و اخبار سایت سفرت در ایمیل خود مطلع شوید:


تبلیغات

اخذ ویزای توریستی کانادا
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
emailinfo@safaret.ir
phone۶۶۹۰۰۸۳۳-۰۲۱