مخالفت دیگران را در مورد سفرهایمان نادیده بگیریم

تقریبا 10 سال پیش من شغل تمام وقت خود را کنار گذاشتم تا به سفرهای خارجی در سراسر دنیا بروم. همه به من می گفتند که «تو دیوانه ای» و تلاش میکردند که من را از تصمیم خود منصرف کنند.اما حالا بعد از 10 سال من از آنچه در زندگی برایم اتفاق افتاده خوشحالم و می توانم با اطمینان بگویم آنهایی که قصد داشتند من را منصرف کنند راه را اشتباه رفتند.حالا اگر تو هم از آن دسته اید که می خواهی تصمیم به سفرهای بزرگ بگیری، دلایل من را برای اینکه نظر مخالفت دیگران را نادیده بگیری، بخوان و همین امروز سفرت را برنامه ریزی کن.

در ادامه بهانه های دیگران و دلایل نادیده گرفتن آنها را مطالعه کنیم.

اگر گفتند که «تو اینجا شغل خوبی داری»

بله درست است اما اینکه من شغل مناسبی دارم به این معنی است که شانس این را داشته ام که در زمان و مکان درست باشم تا به این موقعیت برسم. پس بر همین اساس هم ممکن است باز هم در آینده در مکان و زمان مناسب دیگری قرار بگیرم با این مزیت که قرار نباشد تا 20 یا 30 سال آینده کارهای روزمره را تکرار کنم و بتوانم تجربیات عجیبی بدست بیاورم.
داشتن یک شغل خوب و پر درآمد به این معنی نیست که شما از تمام جنبه های زندگی خودتان راضی هستید، هرچند که کمک بزرگی به حساب می آید اما اگر این شانس را دشته اید که شغل خوبی پیدا کنید، پس این شانس را دوباره به دست خواهید آورد. از طرفی یک شغل خوب هم به معنی این نیست که شما از کارتان لذت ببرید و یا اینکه روزی این موقعیت شغلی از بین نرود. مخصوصا با توجه به شرایط اقتصادی و تجاری دنیای ما تحولات مشاغل خیلی سریع تر و محتمل تر اتفاق می افتد.  

سفر در تمام عمر

اگر گفتند که «جابجایی شغلی رزومه ات رو خراب میکنه»

بعضی ها با شنیدن تصمیم ما خواهند گفت که شغل هایی که در سفر مجبور به انجام آنها می شوی غالبا سطح پایین هستند و رزومه و پیشینه شغلی ما را خراب می کند. خوب جواب های زیادی به این موضوع می شود داد.
اول از همه اینکه بسیاری از صاحبان مشاغل هستند که تجربه های بین المللی را می پسندند حتی اگر در راستای تخصص ما هم نباشد و نهایتا این سوال پیش خواهد آمد که آیا اصلا ما مایلیم شغلی داشته باشیم که با سفر و مسافرت مغایرت داشته باشد که حالا بخواهیم رزومه مرتبط و یک دستی برای کسب آن عنوان شغلی ارائه دهیم؟  
از طرفی تجربیات گسترده ما در جایی دور از خانه و کشورمان می تواند راه زندگی ما را تغییر دهد که اگر به شغلی که در محل زیست خود پیدا کرده ایم اکتفا کنیم دیگر چنین شانسی را از دست خواهیم داد. چه بسیار انسان هایی که با آغاز مسافرت های طولانی خود به متخصصی حوزه سفر و نویسندگی وارد شدند و با بهره از شبکه های اجتماعی سبک زندگی خاص خود را پیدا کردند.  

اگر گفتند که «همه پولهات به هدر میره»

همیشه هستند کسانی که شما را بترسانند که پس اندازتان با سفر به هدر می رود و تمام منابع درآمدی تان هم از بین می رود اما این پایان دنیا نخواهد بود. بعد از اینکه تمام پس انداز هم تمام شود مانند بسیاری دیگر که در کشورهای دیگر توانسته اند پول های خوبی به دست بیاورند  ما هم میتوانیم دوباره پس انداز خوبی به دست بیاوریم.
البته این هم روش درستی نیست که تنها با اتکا به کارت اعتباری خود سفر را بدون برنامه آغاز کنیم  و تا جایی که می شود پیش برویم تا تمام اندوخته مالی تمام شود، بلکه ذخیره مالی تنها کمک به آغاز راه است و باید بیابیم و تحقیق کنیم که بهترین روش های کسب درآمد در حین سفر را هم یادبگیریم و از آن بهره ببریم. قاعدتا اگر پس انداز چندان خوبی هم نداریم باید روش های درآمد زایی خود را از پیش تعیین کنیم و بی گدار به آب نزنیم.

سفر و سبک زندگی

اگر گفتند که «این کشور به درد تو نمی خورد»

دسته ای دیگر هم با موضوع خود مسافرت و زندگی در دیگر نقاط دنیا مشکلی ندارند اما همیشه نسبت به مقاصدی که ما انتخاب کرده ایم جبهه می گیرند و قصد دارند مسیر سفر ما را تغییر دهند. این مخالفت به خاطر تجربه مستقیم آنها نخواهد بود و در اکثر مواقع بر اساس شنیده هایی است که چندان مطالعه هم نشده است و خوب می شود پیش بینی کرد که اگر مقصد دیگری هم معرفی کرده بودیم باز هم همین شرایط وجود داشت.
جوابی که می تواند این بحث را پایان دهد این است که بگوییم اولا ما اطلاعات خوبی از دنیای مجازی بدست آورده ایم و اگر هم بعد از مدتی فهمیدیم از آن کشور یا شهر چندان راضی نیستیم، می توانیم مقصد دیگری انتخاب کنیم.
نهایتا این را باید بدانیم زمانی که به راه میزنیم تمام آینده دست شماست و شما آزاد هستید هر جا که خواستید و هر مدتی  که خواستید بمانید و اگر راضی نشدید همه چیز را عوض کنید و مقصد دیگری را امتحان کنید. تمام این زندگی به شما بستگی دارد تا فقط لذت ببرید.

اگر گفتند که «شما زبان آنها را نمی فهمید»

قبل از آغاز سفر حتما ندانستن زبان مردم محلی آن کشور از دلایل مهم استرس و نگرانی خواهد بود. اما این که زبان کشور مقصد را باید آموخت شکی نیست با این وجود بدانیم که خود این موضوع هم تفریحات خاص خودش را دارد.
مطمئن باشید که در کنار یادگیری زبان خارجی راه های دیگری هم هست که می تواند به شما کمک کند تا گلیم خود را از آب بیرون بکشید و همیشه هستند کسانی که به راحتی به شما کمک کنند. مشکل زبان هیچ گاه هیچ مسافری را که واقعا قصد سفر داشته از سفر باز نداشته است.
سخن آخر
همیشه دلایلی برای انجام ندادن کارها وجود دارد و ترک زندگی روزمره و آغاز یک سفر طولانی هم استثنا نیست.
اما تجربه تمام کسانی که چنین راهی را امتحان کرده اند این است که از نادیده گرفتن مخالفت آدم های اطرافشان خوشحال هستند و آغاز این سبک از سفر که بیشتر شبیه سبک زندگی است نه تنها شما را بی پول نمی کند بلکه ثروتمندتر هم خواهد کرد. پس، از سد تمام آنهایی که تمام عمر نصیحت می کنند و جز «نه گفتن» چیزی ندارند، بگذرید و زندگی خاص خود را با سفر آغاز کنید.
سفرت با ایجاد امکان خرید بلیط آنلاین می تواند گام اول شما را آسان کند.

محبوب ترین ها

تعطیلات سفارت چین در تهران
بهترین لباسی که در پرواز می توانیم بپوشیم
سفرهای کاری و تاثیرات آن روی بدن ما
چه طور در سفرهای کاری از زمان بهتر استفاده کنیم
مخالفت دیگران را در مورد سفرهایمان نادیده بگیریم

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین قیمت‌ها ، پیشنهادها ، تورها و اخبار سایت سفرت در ایمیل خود مطلع شوید:


تبلیغات

اخذ ویزای توریستی کانادا
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
emailinfo@safaret.ir
phone۶۶۹۰۰۸۳۳-۰۲۱