بهترین شهرها برای یک مسافرت کاری کدامند؟

اگر عموماً در طول سال چندین سفر کاری به خارج از کشور دارید و احتمالا سفرت به شما در خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو هتل کمک کرده است، این شانس بزرگ را خواهید داشت که در یک سفر کاری از تماشا و تجربه فرهنگ هایی نو در بهترین شهرها لذت ببرید و یاد بگیرید که از این همه سفر و صرف کردن زمان های طولانی در هتل شهرهای اروپایی تنها خاطرات خسته کننده به جا نماند.


تحقیقات نشان داده است که یک سوم از کسانی که برای کار مسافرت می کنند، زمان های آزاد سفر کاریشان بهترین قسمت مسافرتشان بوده است و بدترین قسمت هم مواقعی بوده که زمان کافی برای گردش در شهرمقصدشان نداشته اند.
با توجه به این که زمان های فراغت از کار در شهرهای مقصد به تجدید نیرو و روحیه فرد بسیار کمک می کند، بیش از دو سوم این دسته از مسافران در ابتدا و یا انتهای سفر خود از تفریحات و جاذبه های شهرهایی که در آن اقامت دارند، استفاده می کنند و به دیدن موزه ها، گالری ها و گشت و گذار در غذا خوری ها و رستوران های شهر می روند.
برای اینکه بهترین استفاده را بتوان از این نوع سفرها برد نکته اول این است که بتوانیم رزرو هتل خود را به نحوی انجام دهیم که برای تماشای بیشتر نقاط گردشگری و مکان ها جذاب شهر مرکزیت داشته باشد؛ که هم بحث کاری خود را پیگیری کنیم و هم اینکه در زمان های خالی بدون اتلاف وقت خود را به هدف های گردشگری مد نظرمان برسانیم.
همانطور که مشخص است شهری که قرار است کار خود را در آن انجام دهیم تعیین کننده آن چیزی خواهد بود که فرصت تماشای آنرا به دست می آوریم. بنابراین کمی شانس نیاز داریم که شغلمان، ما را به جایی از دنیا ببرد که بهترین امکانات گردشگری را دارد. در ادامه مناسب ترین شانس های سفرهای کاری را با هم بشناسیم.
لیون در فرانسه

لیون در مسافرت کاری
لیون شهری که میزبانی دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت های مطرح دنیا و نمایشگاه های مطرح تجاری را دارد، سومین شهر بزرگ کشور فرانسه است. این شهر به شکل خارق العاده ای دیدنی های تاریخی دارد و ارزش آنرا دارد که در زمان های خالی حتما به گردش در این شهر بپردازیم. بهتر است برنامه را با بازدید از سالن تئاتر روم باستان در تپه Fourvière آغاز کنیم و بعد طبق اسامی لیست اماکن ثبت شده در یونسکو مسیر را ادامه دهیم. همانطور که در خیابان ها و کوچه های باریک لیون قدم می زنید از گذرگاه های قرن نوزدهمی که به نام traboules  معروف هستند، بگذرید. تمایز معماری های رونسانسی درتقابل با آهن و شیشه و دیوارهای خاکستری معاصر شهرمی تواند دیدنی باشد. موزه Musée des Beaux Arts که به گفته ها با موزه لوور پاریس برابری می کند تمام نیاز شما به هنر معاصر را تامین خواهد کرد. برای امتحان بهترین خوراکی ها و نوشیدنی های لیون هم به bouchons سری بزنید و روی میزهایی که با رومیزی های چهارخونه قرمز رنگ سنت های این منطقه را نگه داشته اند، از غذا لذت ببرید.

پورتو در پرتغال

پورتو سفر کاری

پورتو شهری دوست داشتنی با کاشی کاری های آبی معروفش که روی بسیاری از ساختمان ها دیده می شود آنقدر دیدنی دارد که سفر کاری شما را از این رو به آن رو کند. هر چند که در مقایسه با بعضی شهرها چندان قوی نیست اما در مرکز شهر می توانید به موزه ای در فضای باز برسید که در یونسکو هم ثبت شده است. برای رفتن لب آب رودخانه دورو به Ribiera سری بزنید و در کنار اسکله ای قدیمی شهر عکس یادگاری بگیرید.
از دیدنی های شهر پل آهنی لوئیز اول است، بعد از تماشای آن، راه برج Baroque Clérigos را پیش بگیرید و منظره دیدنی شهر را از بالا به تماشا بنشینید و سرکی هم به داخل کاخ Bolsa بکشید. اگر کتاب دوست دارید به کتاب فروشی Livraria Lello با آن معماری چوبی بی نظیرش بروید و داستان های آن را بخوانید.
در پورتو اصلا نگران خورد و خوراک نباشید برای شروع سوپ  caldo verdeسفارش دهید و بعد ساندویچ گوشت Francesinha را امتحان کنید و در نهایت هم نوشیدنی های خاص این شهر را تست کنید.

کپنهاگ در دانمارک

کوپنهاگ مقصد سفر
 کپنهاگ، شهر بانک های جهانی ساده ترین شهر اروپا برای تجارت است، با امکانات بی نظیر برای تجار و صاحبان شرکت ها بستری مستعد برای همکاری های بین المللی شده است. هر زمان که برای بستن قراردادی پرسود با شرکت های خلاق دانمارکی به این شهر سفر کردید، خود شهر هم میزبان خوبی برای زمان های آزاد شما خواهد بود. برای شروع گشتی در بندر قدیمی شهر Nyhavn بزنید و برای تجدید قوا ساندویچ smørrebrød و شیرینی دارچینی به نام snegls  را بخرید و سریع به سمت نماد دوست داشتنی شهر یعنی پری دریایی بروید و جزو 1 میلیون بازدید کننده هر ساله این مجسمه برنزی باشید.
اگر به وایکینگ ها هم علاقه دارید، باید به موزه ملی که در داخل کاخ ملکه قرار گرفته است رفته و از بخش های مختلف و جذاب مجموعه دیدن کنید.
یک روش مناسب برای تماشای شهر کپنهاگ سواری با دوچرخه است. دو چرخه ای کرایه کنید و از 450 کیلومتر مسیر مخصوص دوچرخه سواری در شهر لذت ببرید. اگر هم خسته شدید راه از طریق کانال های آبی و قایق سواری در آنها ادامه دهید تا با نمایی متفاوت تر از شهر روبرو شوید.

برلین در آلمان

برلین مناسب برای سفر کاری
با جمع شدن بزرگترین استارت آپ ها و مراکز تجاری دنیا در میان انبوهی از تکنولوژی های جذاب در شهر برلین، قطعاً در سفر کاری به این شهر نباید نگران وقت های آزاد بود. با این همه جذابیت به روز حتی در وقت استراحت بین هر ملاقات کاری می توان به دیدن یکی از این جاذبه ها رفت. در کنار این جاذبه های امروزی سازه های هم هستند که در لیست یونسکو به ثبت رسیده اند و می توانند برنامه های بعدی ما باشند. اگر جلسات کاریتان هم به درازا کشید، نگران نباشید، چون نمادهای این شهر تا دیر وقت آماده هستند که شما به تماشای آنها بروید. برای نمونه به برج تلویزیون برلین سری بزنید و یا برای دیدن دیوار برلین هر زمانی که فرصت کردید، بروید. برای گردش بهترین راه استفاده از U-Bahns است ویا اینکه اگر تمایل داشتید هم می تواندی با پای پیاده به گردش بپردازید.
شاید غذای منحصر به فردی به جز currywurst در برلین پیدا نکنید اما آنقدر خوردنی های با کیفیت در شهر پیدا می کنید که شاید فرصت به غذاهای خاص تر نرسد. بعد از صرف غذا زندگی شبانه شهر برلین را از دست ندهید این شهر انگار تا صبح بیدار است.

لندن در انگلستان

لندن بهترین مقصد سفر کاری

شاید مقام اول این لیست برسد به لندن، چون آنقدر این شهر دیدنی دارد و آنقدر مستعد تجارت است که یک سر هر تجارتی به نحوی به این شهر می رسد و کنار دیدنی های گردشگری، این مقام حتی برایش کم هم است.
برای وقت های آزادتان گزینه های بی شماری خواهید داشت، زیبایی این شهر با برج ها و آسمان خراش های مدرن که شانه به شانه عمارت های دوران باروک ها نقش نمایی می کنند آن چنان سرگرم کننده است که همیشه برای دیدن شهر وقت کم می آید.
ازطرفی لندن بهترین های هنر و فرهنگ را ارائه می دهد. موزه بریتانیا و موزه تاریخ طبیعی این شهر تمام عصر شما را پر خواهند کرد. اجراهای بی نظیر تئاتر و موسیقی های دلربا در سالن های متعدد شهر برنامه هایی فراموش نشدنی خواهند بود. از طرفی رستوران های شهر که در سایت های بزرگ دنیا از جمله تریپ ادوایزر و میشلین رتبه های خوبی دارند هم می تواند پذیرایی شما را بر عهده بگیرند.
 به عنوان آخرین پیشنهاد بهتر است همیشه هتل هایی را رزرو کنید که نه تنها به مراکز تجاری نزدیک باشند، بلکه به مراکز دیدنی شهر هم نزدیک باشند یا حداقل دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشند تا بتوانید بهترین استفاده را از زمان های مرده در یک سفر کاری بکنید. برای رزرو آنلاین بهرتین هتل های اروپا سفرت با بهترین قیمت ها میتواند کمک بزرگی باشد.

محبوب ترین ها

تعطیلات سفارت چین در تهران
بهترین لباسی که در پرواز می توانیم بپوشیم
سفرهای کاری و تاثیرات آن روی بدن ما
چه طور در سفرهای کاری از زمان بهتر استفاده کنیم
مخالفت دیگران را در مورد سفرهایمان نادیده بگیریم

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین قیمت‌ها ، پیشنهادها ، تورها و اخبار سایت سفرت در ایمیل خود مطلع شوید:


تبلیغات

اخذ ویزای توریستی کانادا
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
emailinfo@safaret.ir
phone۶۶۹۰۰۸۳۳-۰۲۱