چطور پروازهای طولانی را راحت تر پشت سر بگذاریم؟ قسمت 2

بعد از خرید بلیط هواپیما از سایت سفرت و رزرو یکی از هتل های مناسب برنامه سفرتان حالا باید خود را برای سپری کردن زمان احتمالا طولانی پرواز و نشستن روی صندلی هواپیما آماده کنید. با اینکه امکانات رفاهی هواپیماها امروزه پیشرفت های چشمگیری داشته اند اما باز هم این تحمل پروازهای طولانی چندان هم ساده نیست. برای این کار چند نکته ساده را رعایت کنید تا پرواز طولانی خود را راحت تر پشت سر بگذارید.

از جای خود بلند شوید قدم بزنید: به این کار خیلی جدی فکر کنید تا با نشستن طولانی دچار اختلال در گردش خون نشوید. در بعضی از ایرلاین ها راهنمای چند حرکت ساده ورزشی وجود دارد .حرکاتی از قبیل رکاب زدن با دست ها و یا باز و بسته کردن آرنج ها. در پروازهای شبانه از فرصت استفاده کنید و در راهرو هواپیما قدم بزنید و این کار را چندین بار تکرار کنید. یادتان باشد که در بعضی از هواپیماها اتاقی در انتهای هواپیما وجود دارد که می توانید دراز بکشید و حرکات کششی مناسبی انجام دهید.
در مسیرهای طولانی صندلی های انتهایی را رزرو کنید: اگر صدای موتورها چندان شما را آزار نمی دهد، صندلی های انتهایی اغلب هواپیماها مانند بوئینگ 747 فضای بیشتری برای مسافران دارند و شما می توانید حرکات کششی خود را راحت تر انجام دهید.
البته خیلی هم عقب نروید، چون ردیف انتهایی اکثرا با بوی سرویس بهداشتی و سروصدا همراه است و احتمالا صندلی هم کاملا حالت خوابیده به خود نمی گیرد.
همراه با ویدئوهای ورزشی حرکات را انجام دهید. در بعضی از پروازها گاها ویدئوهای ورزشی پخش می شود و راهنمایی می کند که چه طور خستگی خود را از بدن خارج کنید، آنها را امتحان کنید نتیجه خوبی خواهد داشت. اگر هم چنین فیلم هایی پخش نشد خودتان این حرکات را انجام دهید.  

راه کارهایی برای سفرهای طولانی

از خود در مقابل خشکی هوای داخل هواپیما محافظت کنید: هوای داخل کابین هواپیما بسیار خشک  است و به همین خاطر ممکن است باعث شود آب زیادی از بدن خود را از دست بدهید.
حجم مناسبی از آب بنوشید؛ هرچند بار که بخواهید می توانید از مهماندار درخواست آب آشامیدنی کنید، اما بهتر است قبل از سوارشدن به هواپیما بطری کوچک آب معدنی بخرید و چندین بار آن را از آبسرد کن داخل هواپیما پر کنید و بنوشید. بیاد داشته باشید که از داخل سرویس بهداشتی بطری را پر نکنید، سرویس های هواپیماها آلودگی بالایی دارند.
از اشک مصنوعی استفاده کنید (حمل اشک مصنوعی به داخل هواپیما مانعی ندارد). هر زمان که احساس ناخوشایندی در چشمانتان پیدا کردید، تعارف نکنید و به خدمه پرواز اطلاع دهید.
هر زمان هم که با دم و بازدم هوای خشک داخل کابین احساس بدی در بینی خود پیدا کردید از قطره ها و ژل های مخصوص بینی استفاده کنید. این کار باعث می شود تا راحت تر نفس بکشید و آرامش بیشتری  پیدا کنید.
یک عدد چرب لب کوچک با خودتان داخل هواپیما ببرید تا خشکی لبهایتان شما را اذیت نکند. در کنار آن هم با خود کرم مرطوب کننده داشته باشید  تا پوست خود را هم نگهداری کرده باشید.

آسایش در سفر های طولانی در هواپیما

مدام به ساعت خود نگاه نکنید: شما بر سرعت گذر زمان کنترلی ندارید و با توجه بیش از حد به ساعتتان تنها گذر این مدت را برای خودتان سخت تر می کنید. نه تنها به ساعت خود نگاه نکنید و بلکه از تماشای موقعیت هواپیما روی نقشه های آن لاین هم پرهیز کنید.

خوابیدن در پرواز

راهی بیابید که راحت بخوابید: با خود بالشتی برای استراحت داخل هواپیما ببرید و برای استراحت از آن استفاده کنید. اگر صندلی شما کنار پنجره است به دیواره کناره آن تکیه دهید، این روش از خواباندن صندلی موثرتر خواهد بود و اگر صندلی را خواباندید حتما تا آخر آنرا پایین ببرید و راحت تر بخوابید.

 

محبوب ترین ها

تعطیلات سفارت چین در تهران
بهترین لباسی که در پرواز می توانیم بپوشیم
سفرهای کاری و تاثیرات آن روی بدن ما
چه طور در سفرهای کاری از زمان بهتر استفاده کنیم
مخالفت دیگران را در مورد سفرهایمان نادیده بگیریم

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین قیمت‌ها ، پیشنهادها ، تورها و اخبار سایت سفرت در ایمیل خود مطلع شوید:


تبلیغات

اخذ ویزای توریستی کانادا
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
emailinfo@safaret.ir
phone۶۶۹۰۰۸۳۳-۰۲۱