چطور پروازهای طولانی را راحت تر طی کنیم؟ قسمت 1

با اینکه امروزه هواپیماها امکانات خوبی برای مسافران در سفرهای هوایی عرضه کرده اند و ایرلاین های بین المللی هم در تلاش هستند تا خدمات بهتری به مسافران خودشان ارائه دهند اما باز هم سفرهای طولانی در فضای بسته هواپیما برای بسیاری خسته کننده و مشکل ساز است. حالا اگر قصد سفر داشتید از روی سایت سفرت بلیط و هتل خود را به راحتی و به صورت غیرحضوری خرید کنید و نکات زیر را هم رعایت کنید تا بهترین مسافرت خود را تجربه کنید.

یک صندلی خوب رزرو کنید: درحالی که کلاس های یکسان پروازی هزینه های یکسانی برای مسافر دارد اما بعضی از صندلی های هواپیماها به باقی ارجهیت دارند. برای این که پای شما فضای بیشتری داشته باشد، صندلی ردیف های راه خروج و یا صندلی کنار راهرو را هنگام رزرو پرواز انتخاب کنید و اگر هم می خواهید بیشتر زمان را در خواب باشید صندلی های کنار پنجره ها بهترین گزینه ها هستند چون کسی مزاحم شما نخواهد شد. با اینکه بسیاری صندلی های نزدیک دستشویی را انتخاب می کنند، شما این کار را نکنید، چون همیشه این احتمال وجود دارد که هر مسافری که می خواهد از توالت هواپیما استفاده کند یا به شما می خورد یا به صندلی شما و این در پروازهای طولانی به شدت آزار دهنده است. البته زمانی هم که بخواهید بخوابید صدای باز و بسته شدن در و نور این اتاق کوچک مزاحمت های زیادی برای شما خواهد داشت.

خواب راحت در پرواز

اگر قصد دارید در طول سفر بخوابید حتما خودتان را آماده کنید: یک بالش سفری و یا دور گردنی با خودتان ببرید. تا جایی که ممکنه از مدلهایی که باید باد شوند، استفاده نکنید مگر این که به آنها عادت داشته باشید.

سفر های طولانی راه کار

وسیله ای برای سرگرم کردن خودتان ببرید: خوب پخش فیلم در هواپیما (بعضی از خطوط) به صورت مدام نیست و ممکن است از فهرت موسیقی هایی که ایرلاین برای شما آماده کرده است چندان خوشتان نیاید، پس یک پخش کننده فیلم و موسیقی با خودتان ببرید و شب قبل از پرواز موسیقی ها و فیلم های جدید دانلود کنید و باطری هایتان را حسابی شارژ کنید. بازی های الکترونیکی هم می تواند سرگرم کننده باشید. در نهایت اگر از آن دسته معدود هستید که کتاب به دست می گیرید، پروازهای طولانی بهترین زمان برای یک مطالعه دلچسب است، کتاب محبوب و یا جدید خودتان را دم دست نگه دارید.

راهنمای سفر های طولانی

همیشه چند مجله جدید همراه داشته باشید: مطالب مجلات کوتاه و متنوع هستند و اگر درست انتخاب شده باشند به راحتی کلی از زمان پرواز شما را پر خواهد کرد.

آسایش در سفر

با ایرلاینی سفر کنید که  A.V.O.D باشد:این آیتم(Audio Video on Demand)  یعنی شما در سفر یک مانیتور اختصاصی برای خودتان دارید و در طول مسیر می توانید هر تعداد که مایل باشید فیلم و موسیقی دلخواه خودتان را تماشا کنید. این امکان حسابی زمان سفر شما را کوتاه می کند اما هنگام رزرو پرواز و یا خرید آنلاین بلیط هواپیما حواستان به قیمت باشد چون این امکان کمی گران است.

سفر راحت و طولانی

هدفون خودتان را فراموش نکنید:اغلب در هواپیما هدفون وجود دارد حالا چه برای خریدن و چه رایگان، اما در بیشتر مواقع چندان باکیفیت نیستند. به همراه داشتن یک هدفون کمک میکند که صدای موتور شما را اذیت نکند. البته پیشنهاد می شود که به جای هدفون هایی که داخل گوش قرار می گیرند از مدل هایی استفاده کنید که با گوشی های نرم صداهای مزاحم اطراف را هم کم می کنند.

سفر به آسودگی با هواپیما

تنها کوله کوچکی با خود داخل هواپیما ببرید: یک کوله یا کیف دستی کوچک با خودتان به داخل هواپیما ببرید تا هم به راحتی بتوانید در محفظه های مخصوص جا دهید و هم اینکه هر چه می خواهید به راحتی و به سرعت پیدا کنید.

وسائل شخصی در سفر

وسایل شخصی فراموش نشود: وسایلی مانند مسواک، رژ لب و هر آن چیزی که حالت مایع یا ژل ندارد و به شما کمک میکند که در زمان فرود بهتر و سرحال تر به نظر برسید با خودتان ببرید مخصوصا زمانی که قرار است در فرودگاه مقصد کسی را که دوستش دارید ملاقات کنید.
اگر بد غذا هستید حتما به غذایی که قراراست در سفر بخورید از قبل فکر کنید:

غذا خودرتن در پرواز

غذای بعضی از ایرلاین ها واقعا خوب نیستند، به سایت airlinemeals.net سری بزنید و قبل از سفر غذایی که انتظار شما را می کشد بررسی کنید واگر نپسندیدید حتما فکری بابتش بکنید.

راحتی در پرواز خارجی

با پشتیبانی ایرلاین خود تماس بگیرید و ببینید امکان سفارش غذای مخصوص وجود دارد: بسیاری از ایرلاین ها غذای وجترین، کوشر و یا حلال را برای افراد خاص ارائه می دهند به شرطی که دو یا سه روز قبل این سفرش را ثبت کرده باشید. این حالت بهترین حالت برای کسانی است که وعده های غذایی خاص دارند. نکته دیگر هم این که مسافرانی که غذای خاص دارند، قبل از بقیه پذیرایی می شوند.

خوراک در پرواز

خوردنی های کوچک وکم حجم همراه خودتان داشته باشید: شکلات ، بیسکویت و یا خشکبار می تواند در پروازهای طولانی کمک خوبی باشد. اغلب ایرلاین ها در پذیرایی با خشکبار و مواد کربوهیدراتی ضعیف عمل می کنند.
با نکاتی که گفته شد بعد از رزرو آنلاین بلیط خود از سایت سفرت حالا آماده اید تا مسافرت خاطره انگیزی را آغاز کنید؛ البته نکاتی هم همست که در حین پرواز به شما کمک می کند که در مطالب بعدی به آن خواهیم پرداخت.

محبوب ترین ها

تعطیلات سفارت چین در تهران
بهترین لباسی که در پرواز می توانیم بپوشیم
سفرهای کاری و تاثیرات آن روی بدن ما
چه طور در سفرهای کاری از زمان بهتر استفاده کنیم
مخالفت دیگران را در مورد سفرهایمان نادیده بگیریم

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین قیمت‌ها ، پیشنهادها ، تورها و اخبار سایت سفرت در ایمیل خود مطلع شوید:


تبلیغات

اخذ ویزای توریستی کانادا
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
emailinfo@safaret.ir
phone۶۶۹۰۰۸۳۳-۰۲۱